Lassan itt a villamossági munkák ideje. A Bamako során az ember a megszokottnál több fogyasztót használ, ezért érdemes az autó villamossági rendszerét is fejleszteni egy kicsit. A jellemző fogyasztók:
· GPS készülék (esetleg több is)
· CB rádió (esetleg erősítővel)
· Kiegészítő fényszórók
· Kiegészítő belső világítás, kézi kereső lámpák
· Kiegészítő ventillátorok
· Notebook
· Hűtőszekrény
· Töltők (mobiltelefon, műholdas telefon, videokamera)
Ezek gyakori, szélsőséges esetben együttes használata megkívánja egy erősebb generátor és egy komolyabb akkumulátor használatát. Ez utóbbiból mi az Optima akksikat használjuk, nekünk és másoknak is bevált, sokan a versenysportban is használják.
Amire sokan nem gondolnak, az a csatlakozók kérdése. Először is, amit lehet, azt építsünk be fixen. Ez azért jó, mert egyrészt a lógó kábelt menet közben könnyen kitéped, leszakítod, másrészt nem a csatlakozókat foglalod, amikből sosincs elég. Ha valamit nem tudsz beépíteni, akkor persze kénytelen vagy csatlakozókat használni. Ebből építs be előre, középre és hátra is megfelelő számút. Mi kétfajta csatlakozót használunk. Elsősorban egy bajonett záras ipari csatlakozó típust, ami menet közben nem rázkódik ki, ugyanakkor könnyen lehet oldani, csatlakoztatni. Minden készülékünket, amit viszünk, ilyen csatlakozóval látjuk el. E mellett persze szükség van a hagyományos szivargyújtóra, ami ugyan terepen menet közben használhatatlan, viszont ha útközben kell vásárolnod valamilyen elektromos eszközt, azt nem biztos, hogy hirtelen át tudod szerelni bajonett zárasra. Ezen kívül szerelj be egy jobb minőségű intervert, amivel 220V-ot tudsz biztosítani. Ez különösen akkor fontos, ha villanyborotvát használsz.
Végül legyen a műszerfaladon egy voltmérő, amin látod, hogy a mindenkori töltés fedezi-e az aktuális fogyasztásodat.